Robot koszący Honda Miimo
Honda Motor   Honda Motor

Znajdź na stronie:

Honda Miimo – samodzielny robot koszący

Najbardziej nowoczesną receptą dla właścicieli trawników i profesjonalistów na koszenie trawy -  prawidłowe i zarazem bez osobistego zaangażowania - jest robot koszący. To nowoczesne urządzenie nie tylko stale utrzymuje trawę na tej samej wysokości, ale także zapewnia poczucie wolności w ogrodzie, a przede wszystkim zwraca cenny czas wcześniej poświęcany na koszenie. Robot koszący to jeden z najbardziej praktycznych wynalazków, który może na zawsze zmienić styl życia. Dzięki niemu można mieć piękny, gęsty trawnik, po którym chodzenie boso sprawia przyjemność, a jednocześnie jego pielęgnacja w ogóle nie absorbuje naszej uwagi. Inteligentny, samodzielny robot koszący stał się praktycznym elementem codziennego życia uwalniającym od obowiązku koszenia. Odzyskany czas można poświęcić rodzinie i dzieciom, przeznaczyć na relaks i spotkania towarzyskie. Powrót z urlopu też zyskuje dodatkowy aspekt przyjemności, gdy mamy świadomość, że robot-asystent pod naszą nieobecność sumiennie zajmował się koszeniem. Profesjonaliści natomiast zyskują praktyczne narzędzie do lepszej organizacji czasu pracy i zwiększenia rentowności swoich usług.


Honda Miimo to inteligentny, po japońsku pracowity i praktycznie bezgłośny robot do koszenia trawników o powierzchni do 4 000 m2:

 • Miimo 40 oraz Miimo 40 Live – rekomendowana powierzchnia koszenia do 400 m2
 • Miimo 70 Live - rekomendowana powierzchnia koszenia do 700 m2
 • Miimo 310 - rekomendowana powierzchnia koszenia 400 - 1 500 m2
 • Miimo 520 - rekomendowana powierzchnia koszenia 800 – 3 000 m2
 • Miimo 3000 - rekomendowana powierzchnia koszenia 1 000 – 4 000 m2


Idealnym  sposobem koszenia przydomowych trawników są najnowsze modele Miimo 40 i wersje SMART – Miimo 40 Live oraz Miimo 70 Live, które komunikują się za pomocą sieci GSM, a za pośrednictwem aplikacji Alexa również z systemami tzw. inteligentnych domów. Podobnie wygodnym zarządzaniem wyróżnia się Miimo 3000 - jest sterowany za pomocą smartfona w technologii Bluetooth.

Koszenie w nowoczesnym stylu

Honda Miimo jest cichy 47 dB(A), nowocześnie elegancki i samodzielny. Sam kosi trawę w zaprogramowanym czasie i na wskazanym terenie - nie wymagając kontroli, pracuje także nocą i podczas nieobecności właściciela. Jego celem jest maksymalne ułatwienie ludziom czynności związanych z pielęgnacją trawy, jest łatwy w eksploatacji i obsłudze. Przejrzysty i czytelny ekran operacyjny zapewnia sprawne zaprogramowanie koszenia: w zaplanowanym czasie, na określonym terenie i według wskazanych stref objętych przewodem granicznym. W przypadku braku wytycznych, Honda Miimo porusza się w losowo wybranych kierunkach w ramach obszaru ograniczonego przewodem, wykorzystując nawigację systemu czujników. Przewód ten z łatwością może być przenoszony, jeśli chcemy zmienić miejsce czy kształt trawnika.

Ekologiczna pielęgnacja trawy

Wentylator umieszczony pomiędzy nożami unosi trawę, zapewniając równe cięcie, a regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawienie noży z dokładnością do 1 mm w zakresie 20-60 mm. Drobno skoszone źdźbła trawy zostają równomiernie rozłożone na powierzchni, stanowiąc naturalny nawóz dla trawnika. Noże wykonane z ciągliwej stali sprężynowej są bezpieczne - wyginają się, ale nie pękają w przypadku natrafienia na przeszkodę. Unikalną cechą Honda Miimo jest utrzymanie linii prostej jazdy w poprzek stoku.

 • Obsługa i programowanie pracy robota jest łatwa i podobna do wprowadzania ustawień w telefonie komórkowym. Najnowsze modele -  Miimo 40, Miimo 40 Live i Miimo 70 Live - wyróżniają się maksymalnie uproszczoną obsługą, by każdy mógł samodzielnie wykonać instalację przewodu i zaprogramować robota – konfiguracja ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Dalej Miimo robi wszystko sam i wymaga to tylko kilku potwierdzeń na klawiaturze podczas „nauki” trawnika. Dodatkowo, Miimo 40/ 40 Live / 70 Live posiadają umiejętność uczenia się i zapamiętywania trawnika co umożliwia im  skorelowanie trawnika z ID bazy dokującej oraz, podczas koszenia, powrót do miejsca ostatniego koszenia przed naładowaniem akumulatora. Roboty Miimo Live są także wyposażone w funkcję „Smart Timer”, dzięki której aktualizują dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględniają to w harmonogramie koszenia.
 • Dzięki nowemu oprogramowaniu ścieżka koszenia jeszcze dokładniej pokrywa obszar trawnika. Unikalnie  łagodny zwrot Miimo 3000 przed przewodem granicznym umożliwił zwiększenie powierzchni koszenia do 4 000 m2 i maksymalne wykorzystanie powierzchni trawnika.
 • Oprogramowanie w polskiej wersji językowej ułatwia samodzielną obsługę robota, usprawnia zakodowanie stref i czasu koszenia.
 • Innowacyjny sygnał cyfrowy umożliwia Honda Miimo poruszanie się na większym obszarze określonym kablem granicznym. Maksymalna długość  kabla: 250 m dla Miimo 40 i Miimo 70 Live, 400 m w przypadku Miimo 310, 800 m dla Miimo 520 i 1 000 m – Miimo 3000.
 • Nowa tarcza tnąca ma dwukrotnie wydłużoną żywotność eksploatacji, a zwiększona prędkość obrotów zwiększa wydajność. Miimo 40 kosi „swoją” maksymalną powierzchnię 400 m2 w pół dnia - w porównaniu do robotów konkurencyjnych marek, Miimo 40 potrzebuje 70% czasu mniej do wykonania tej samej pracy. Miimo 70 Live w godzinę skosi do 32 m2,  Miimo 310  - do 83 m2,  Miimo 520 – do 125 m2, a Miimo 3000 – do 170 m2. Udoskonalona tarcza tnąca zapewnia również bardziej precyzyjne wykończenie koszenia obrzeży trawnika.
 • Nowy sposób mocowania tarczy tnącej w praktyce ułatwia bieżącą konserwację noży
 • Łożyskowane koła przednie zyskały wydłużoną żywotność w poruszaniu się po nierównej nawierzchni
 • Kod PIN zabezpiecza przed nieuprawnionym użytkowaniem

Dodatkowe informacje na www.miimo.pl

Roboty koszące Honda Miimo

Miimo HRM 40

Robot koszący Honda Miimo HRM 40 sam stale kosi trawę na wyznaczonym ...

Cena: 4600,00 zł

Miimo HRM 40 Live

Robot koszący Honda Miimo HRM 40 Live sam stale kosi trawę na ...

Cena: 5495,00 zł

Miimo HRM 70 Live

Miimo HRM 70 Live – robot koszący przeznaczony do koszenia trawników ...

Cena: 6500,00 zł

Miimo 310

Inteligentny, samodzielny, praktycznie bezgłośny robot koszący o ...

Cena: 7900,00 zł

Miimo 520

Nowoczesny, praktycznie bezgłośny robot koszący, który inteligentnie ...

Cena: 8900,00 zł

Miimo 3000

Miimo 3000 wyglądem nawiązuje do innych wersji: Miimo 310 i Miimo ...

Cena: 11400,00 zł
Zestaw montażowy (ceny netto)

Nasz salon:

ul. Puławska 467, 02-844 Warszawa
tel: +48 22 894 08 90
email: pulawska@mojahonda.pl

serwis: pn-pt 08.00 - 16.00
salon: pn-pt 09.00 - 17.00